דלג לתוכן
law firm office
court courtyard
lawyer nava

ידועים בציבור

גט לחומרא

גט לחומרא

ישנם מקרים בהם ההלכה בדין העברי דורשת מתוך זהירות גט לחומרא.
זוגות חד מיניים

זוגות חד מיניים

בשנים האחרונות, אנו עדים לתמורות בחברה הישראלית ובמערכת המשפט ביחס לזוגות חד מיניים, ולמשפחה האלטרנטיבית, שאינה עונה על הגדרות המשפחה הקלאסית כ"איש ואשה". אנו עדים לכך, שאף במערכת היחסים הפנימית, יותר ויותר זוגות חד-מיניים מעוניינים לגדל ילדים בתא המשפחתי שהם יצרו, ולזכות בהכרה ממסדית. 
זכויות בירושה בין ידועים בציבור

זכויות בירושה בין ידועים בציבור

המונח בן זוג בחוק הירושה כולל גם בן זוג ידוע בציבור. סעיף 55 לחוק הירושה, תשכ"ה- 1965, אשר מטרתו, הינה להשוות את מעמדו של הידוע בציבור למעמדו של בן הזוג הנשוי, ככל שמדובר בזכות הירושה על-פי דין,
ידועים בציבור

ידועים בציבור

על אף שמעמדם של בני זוג שלא נישאו כדת וכדין, הוכר בחוקים רבים, החקיקה לא קבעה הגדרה אחת ויחידה למושג הידועים בציבור.
מזונות לידועה בציבור

מזונות לידועה בציבור

המתווה המשפטי לפסיקת מזונות בין ידועים בציבור מבוסס על דיני החוזים ועל עקרון תום הלב, שהוא עקרון על במשפט הישראלי. חובת המזונות יכול ותהא מוטלת מכוח הסכם מפורש בין הצדדים ובהעדר הסכם מפורש יבוא הסדר הנגזר מכוח עקרון תום הלב. תום הלב נגזר מהסכמת הצדדים לקשר של ידועים בציבור.
מערכת היחסים הרכושית בין ידועים בציבור

מערכת היחסים הרכושית בין ידועים בציבור

על מערכת היחסים הרכושית בין ידועים בציבור הוחלה הלכת השיתוף. הקריטריונים להחלתה הם: אורח חיים תקין ומאמץ משותף (ר' הלכת השיתוף). בפסיקה נקבע, כי ידועים בציבור, שמרצונם נמנעו מנישואין ולא עקב מגבלות בדין האישי (כגון: כהן וגרושה אשר אסורים לבוא בברית הנישואין בהתאם לדין העברי), חל נטל הוכחה גבוה יותר על הטוען לכוונת שיתוף בנכסים, מזה החל על אדם נשוי בנסיבות דומות.

תחומי עיסוק

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם