דלג לתוכן
law firm office
court courtyard
lawyer nava

מזונות

מזונות ילדים

מזונות ילדים

בטרם נסביר את מהותה של חובת תשלום המזונות, על מי היא מוטלת ומכח מה, ברצוננו ליידע אותך כי פסיקת המזונות על ידי בית המשפט נעשית תוך בחינה של כל מקרה לגופו ונסיבותיו הספציפיות
פסק דינו של ביהמ

פסק דינו של ביהמ"ש העליון מיולי 2017 בעניין מזונות ילדים

לאחרונה ניתן פסק דין ע"י בית המשפט העליון המעורר הדים רבים (בע"מ 919/15, 1709/15 פלוני נ' פלונית ואח', מיום 19.7.17), שכן פסק דין זה קובע שינוי גדול בעניין מזונות של ילדים בגילאי 6-15.
אשתך אינה מוכנה להתגרש ואינה מוכנה לשלום בית, האם היא זכאית למזונות?

אשתך אינה מוכנה להתגרש ואינה מוכנה לשלום בית, האם היא זכאית למזונות?

במקרה דומה נפסק, כי דרישה לתשלום מזונות וסירוב לחיות ביחד אינם מתיישבים זה עם זה. עמדתה של אשתך מלמדת כי היא רוצה לקבל את הזכויות הנובעות מקשר הנישואין (מזונות), אך אינה מוכנה לקיים את החובה הבסיסית של קשר הנישואין, דהיינו מגורים משותפים. נקבע כי עמדה כזו הינה חסרת תום לב ויש בה משום עשיית עושר ולא במשפט.
האם הוגשו נגדך תביעת אבהות ותביעת מזונות?

האם הוגשו נגדך תביעת אבהות ותביעת מזונות?

להלן מספר הנחיות כלליות לפעולה במצב בו הוגשו נגדך תביעת אבהות ותביעת מזונות:

 

ראשית פנה לעורך דין המתמחה בדיני משפחה על מנת לקבל ייעוץ הסבר מקיף ומעמיק בעניינך, שכן לשאלה משפטית זו השלכות מרחיקות לכת.

מזונות אישה

מזונות אישה

מהות החובה למזונות אישה- המשפט העברי הטיל את חובת תשלום מזונות האישה על הבעל, כשאלה נשואים כדת משה וישראל, כחלק ממערכת כוללת של זכויות וחובות הדדיות שבין הבעל לאישה.
מזונות לידועה בציבור

מזונות לידועה בציבור

המתווה המשפטי לפסיקת מזונות בין ידועים בציבור מבוסס על דיני החוזים ועל עקרון תום הלב, שהוא עקרון על במשפט הישראלי. חובת המזונות יכול ותהא מוטלת מכוח הסכם מפורש בין הצדדים ובהעדר הסכם מפורש יבוא הסדר הנגזר מכוח עקרון תום הלב. תום הלב נגזר מהסכמת הצדדים לקשר של ידועים בציבור.
מזונות מן העיזבון

מזונות מן העיזבון

במקרה בו הניח המוריש בן זוג, ילדים (עד גיל 18 ובנסיבות המתאימות גם בגיל מבוגר יותר) או הורים,הזקוקים למזונות, זכאים הם למזונות מן העיזבון (בסכום חד פעמי או בהקצבות). 
נישאתם בקפריסין. האם את זכאית למזונות ?

נישאתם בקפריסין. האם את זכאית למזונות ?

נפסק, כי גם במצב בו אין הסכם בכתב בין בני זוג שהתחתנו בנישואין אזרחיים בקפריסין, ואף שלא קיימת חובת מזונות בין הבעל לאישה מכוח הדין האישי (ר' מזונות אישה) הרי שחובת מזונות יכולה לקום מכוח עקרון תום הלב.

תחומי עיסוק

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם